Правда та міфи про народні прикмети: Що не можна робити вагітним?

Вагітність – особливий період у житті жінки, сповнений радості та очікування дива. Проте, з давніх-давен існує безліч народних прикмет та повір’їв. Деякі з них можуть здатися смішними або дивними, інші ж можуть викликати занепокоєння. Так, своєчасно виявити ризики допоможе пренатальний скринінг – сучасне діагностичне обстеження. 

Що не можна робити вагітним: народні прикмети

Найпоширеніші прикмети:

  • не можна стригти волосся – вважається, що це може вкоротити вік дитині або призвести до її хвороби;
  • не можна фарбувати волосся – це може зашкодити дитині;
  • не можна шити та в’язати – може призвести до обвиття дитини пуповиною;
  • не можна дивитися на потворні речі – може вплинути на зовнішність дитини;
  • не можна їсти багато солодкого – дитина буде неспокійною;
  • не можна говорити про стать дитини до її народження – може призвести до нещастя;
  • не можна купувати дитячий одяг заздалегідь – може принести нещастя;
  • не можна відмовляти вагітній жінці у її бажаннях – може вплинути на здоров’я малюка.

У клініці Adonis проводиться прийом гінеколога ціна якого доступна, а кожній жінці гарантується конфіденційність та безпека.

Чи є наукові підстави для деяких народних прикмет щодо вагітності?

Народні прикмети сягають своїм корінням у глибину віків. Багато з них передаються з покоління в покоління, стаючи частиною культурної спадщини. Проте, важливо розуміти, що більшість з них не мають наукового обґрунтування.

  1. “Вагітним не можна стригти волосся” – це повір’я пов’язане з тим, що у давнину волосся вважалося символом життєвої сили. Проте, наукових підтверджень цьому немає.
  2. “Вагітним не можна фарбувати волосся” – сучасні фарби для волосся містять хімічні речовини, які можуть бути шкідливими для плоду. Тому лікарі рекомендують утриматися від фарбування або використовувати безпечніші засоби.
  3. “Вагітним не можна шити та в’язати” – пов’язане з тим, що раніше люди вірили, що гострі предмети можуть зашкодити дитині. Проте, це лише забобон.
  4. “Вагітним не можна дивитися на потворні речі” – вважається, що це може вплинути на зовнішність дитини. Проте, це також є забобоном.
  5. “Вагітним не можна їсти багато солодкого” – надмірне вживання солодкого може призвести до набору зайвої ваги та розвитку гестаційного діабету, що є небезпечним для матері та дитини. Тому лікарі рекомендують обмежити споживання солодкого вагітним.
  6. “Вагітним не можна говорити про стать дитини до її народження” – пов’язане з тим, що раніше люди боялися злих духів, які могли зашкодити дитині. Проте, це лише забобон.
  7. “Вагітним не можна купувати дитячий одяг заздалегідь” – також пов’язане з тим, що люди боялися нещастя. Проте, це лише забобон.
  8. “Вагітним не можна відмовляти у їхніх бажаннях” – вважається, що це може вплинути на здоров’я дитини. Проте, це також є забобоном.

Народні прикмети – частина культури, але вони не мають наукового обґрунтування. Вагітність – фізіологічний процес, і здоров’я майбутньої мами та дитини залежить від харчування, способу життя, генетики, медичного догляду та ін.

Що дійсно важливо для вагітних: поради для здоров’я

Рекомендації спеціалістів:

  • харчування: збалансований раціон (має бути різноманітним та включати всі необхідні вітаміни та мінерали), фолієва кислота для профілактики вад розвитку нервової трубки плода, кальцій для формування кісток та зубів дитини, залізо необхідно для профілактики анемії у вагітних, омега-3 жирні кислоти для розвитку мозку та нервової системи дитини;
  • фізична активність: помірні вправи та уникнення перенапруження;
  • відпочинок та сон. Вагітним жінкам потрібно більше відпочинку, ніж зазвичай;
  • медичне спостереження: регулярні візити до лікаря, УЗД, аналізи;
  • психологічний комфорт: позитивний настрій та підтримка близьких або спеціалістів, якщо є відчуття тривоги або депресії.

Кожна вагітність є індивідуальною, тому важливо прислухатися до свого організму та консультуватися з лікарем.