Як правильно зберігати мед вдома?

Оптимальною для зберігання меду в домашніх умовах вважається температура від 0 до +20 °С. Мед ризиковано нагрівати, але безпечно охолоджувати до температури не нижче нуля градусів: тоді якість меду не змінюється, він стає густішим.

Чи потрібно зберігати мед у холодильнику?

У холодильнику температура практично не змінюється, а це важлива умова. Вологість усередині холодильника мінімальна, тому друга важлива умова також дотримано. Влітку холодильник – найкраще місце, де можна зберігати мед. При цьому посуд повинен міцно закриватися, щоб захистити мед з інших запахів.

Чому не можна зберігати мед у холодильнику?

Через різкі перепади температури мед може змінити колір, нерівномірно "зацукритися" і втратити частину свого аромату. Тому якщо ви вирішили зберігати мед в холодильникуто зберігайте його там до кінця.

Чи можна зберігати мед у пластиковій банці?

Дозволено тримати мед і в контейнерах із сертифікованого харчового пластику, але з однією умовою – термін зберігання меду у пластиковій тарі не може бути більше року.

Скільки можна зберігати мед за кімнатної температури?

Якщо йдеться про зберігання продукту при кімнатній температурі, то термін придатності дорівнює 2 рокам. Якщо говорити про показники Держстандарту, то це 1 рік. У разі певних умов, він стає ще меншим – 8 місяців. Але ГОСТ також дозволяє зберігати продукт до 2 років, якщо він упакований герметично.

Де найкраще зберігати мед?

Оптимальною для зберігання меду у домашніх умовах вважається температура від 0 до +20 °С. Мед ризиковано нагрівати, але безпечно охолоджувати до температури не нижче нуля градусів: тоді якість меду не змінюється, він стає густішим.

Де і як потрібно зберігати мед?

Мед повинен зберігатися при температурі від -6 до +10, максимум +20 градусів за Цельсієм. Якщо продукт нагрівається до 40 ° С, то левова частка його корисних властивостей випаровується відразу. При кімнатній температурі ласощі також розшаровуються і псуються. Тому якщо у квартирі досить тепло, краще зберігати мед в холодильнику.

Що відбувається з медом при тривалому зберіганні?

Висока концентрація цукрів ускладнює розвиток мікроорганізмів, тому мед не прокисає і не протухає. Однак при тривалому зберіганні частина летких речовин випаровується, що послаблює аромат. Тому старий мед хоч і придатний для харчування, але вважається недоброякісним продуктом.