Чому зовні схожі види не здатні схрещуватися між собою?

Чому немає жодного досить надійного критерію виду?

Ні один з критеріїв виду не є абсолютним та універсальним. Кожен має відносний характер і не може використовуватися як єдине визначення приналежності особини до конкретного виду. Морфологічний критерій — найбільш зручний для застосування, але має низку обмежень.

Чому види двійники не схрещуються?

Оскільки між різними видами існує фізіологічна ізоляція, особини різних видів не схрещуються між собою. У разі, якщо схрещування все ж таки відбувається, то потомство зазвичай є безплідним.

Що притаманно морфологічного критерію?

Морфологічний критерій характеризує особливості зовнішньої та внутрішньої будови особин даного виду. Так, різні види подорожника розрізняються за формою, розмірами та розташуванням листя, за будовою стебла.

Чому не можна визначити вид лише за генетичним критерієм?

Пояснення. Не можна точно визначити вид, тільки за морфологічним критерієм, т до існують види – двійники мають однакову морфологію та різний генетичний склад.

Чому не можна визначити видову приналежність лише за одним критерієм?

Тому що одна й та сама ознака може виявитися у зовсім різних видів тварин. Наприклад, подивимося зовнішній вигляд живого організму. Є два види чорних мишок – абсолютні копії одна одної. Але від них не отримати спільного потомства, тому що мають різний генотип.

Що стосується морфологічного критерію?

Морфологічний критерій відбиває сукупність характерних ознак зовнішньої будови. Наприклад, види конюшини розрізняються за забарвленням і формою суцвіть, за формою та забарвленням листя. Цей критерій відносний.

Чому на вашу думку види двійники в природі не схрещуються?

Два різні виду можуть не відрізнятися за анатомічною будовою, бути морфологічно подібними, але в природі не схрещуються через наявність різних хромосомних наборів.