Скільки можна робити діаліз?

Що буде, якщо не ходити на діаліз?

Вони не виростають, як нігті чи волосся; якщо вони відмирають — то зовсім. В результаті організм недостатньо очищається та розвивається його інтоксикація продуктами розпаду їжі, м'язової тканини (вона руйнується при навантаженнях) та інше.

Чи можна обійтися без діалізу?

Так. Або трансплантація донорської нирки. Скільки часу може прожити людина без діалізу? Від двох тижнів до місяця.

Скільки років людина може прожити на діалізі?

Незважаючи на деякі складнощі, більшість пацієнтів на гемодіалізі живуть повноцінним життям: вони можуть працювати, навчатися, займатися фізкультурою, відвідувати басейн, їздити у відпустку. В даний час пацієнти на штучній нирці можуть жити 20-30 років.

Чим загрожує відмова нирок?

При зниженні функції нирок порушується утворення сечі, а продукти життєдіяльності починають поступово накопичуватися в організмі. Все це призводить до уремії – накопичення токсичних продуктів азотистого обміну (азотемія), порушення кислотно-лужного стану та осмотичного гомеостазу.

Як зрозуміти, що нирки не справляються?

Які можливі ознаки?

  • Зниження виробітку сечі
  • Набряки: рук, обличчя та ніг
  • Задишка
  • Проблеми зі сном
  • Втрата апетиту, нудота, блювання
  • Високий артеріальний тиск
  • Почуття холоду та втома

Чи можна жити із діалізом?

Якщо функція нирок падає нижче 10%, Вашим ниркам необхідна допомога. І тоді діаліз може надати можливість продовжувати жити. Існують три можливості: гемодіаліз, перитонеальний діаліз чи трансплантація. Приблизно половина діалізних пацієнтів перебуває у листі очікування на пересадку.

Чим можна замінити гемодіаліз?

Найкращою альтернативою діалізу є пересадка донорської нирки. Однак цей метод підходить не всім, а тим, кому підходить, доводиться роками перебувати на діалізі в очікуванні відповідного органу.