В Україні популярність на сонячні системи зростає з кожним роком. Позитивно на це також впливає різне заохочення від держави у вигляді безвідсоткового кредитування строком на 10 років, яким можуть скористатися власники приватних та багатоквартирних будинків.
Переваги енергонезалежних систем знає кожен, але далеко не всі розуміють, що встановлення сонячних панелей потребує певних навичок та знань. Пропонуємо в даному огляді розглянути найпоширеніші помилки, які припускаються при монтажі сонячних систем.
1. Неправильне місце встановлення
Така помилка відноситься до найпоширенішої. Перед монтажем панелей слід переконатися в тому, що більшу частину дня вони будуть під прямим сонячним промінням. Навіть невелике затінення від дерев та будівель неприпустимо.
2. Неправильний кут
Щоб сонячні панелі мали максимальну ефективність, слід встановити їх під правильним кутом з огляду на кліматичні умови та географічне розташування. В іншому випадку, скоротиться кількість енергії, що виробляється.
3. Низька якість обладнання
Висока вартість обладнання часто змушує користувачів віддати перевагу бюджетному обладнанню, яке поступається якістю та ефективністю. Експерти не рекомендують економити, оскільки це може спричинити серйозні проблеми. Для високої ефективності важливо вибрати якісні кріплення для панелей, інвертори, контролери та самі сонячні батареї.
4. Неправильне підключення до електромережі
Некоректне підключення панелей до домашньої електричної мережі може знизити ефективність системи та призвести до короткого замикання. Щоб при підключенні були дотримані всі норми та стандарти, краще це завдання довірити кваліфікованому фахівцю.
5. Відсутність регулярного обслуговування
Купити і встановити сонячні батареї в інтернет-магазині недостатньо, вони також потребують регулярного догляду, хоч і мінімального. До обов’язкового обслуговування відноситься регулярний огляд на предмет пошкоджень та очищення від пилу. Такі прості маніпуляції дозволяють продовжити термін служби системи та виключити зниження ефективності.
6. Погана вентиляція та охолодження
Під час роботи сонячні панелі генерують тепло, тому хороша вентиляція та достатній простір для охолодження є важливим критерієм для цілісності та продуктивності системи.
7. Не враховувати пікового сонце-години
Для розрахунку сонячної енергетики важливо враховувати два такі параметри, як піковий сонячний годинник і тривалість сонячного сяйва.
8. Неправильне підключення
Купити кабель для сонячних панелей в Одесі це гарна ідея, однак його монтаж та підключення має здійснюватися строго за правилами, інакше важко буде уникнути перегрів компонентів системи, що в подальшому може спровокувати коротке замикання.
При виборі обладнання для сонячної електростанції важливо спочатку визначитися з навантаженням на будинок і які завдання система має виконувати.